Vítejte na našem eshopu, v případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

1. ročník Mistrovství v házení do dálky

Poslední dubnovou neděli 28. dubna 2019 se ve Strachotíně na břehu Dyje 5 uskutečnilo 1. Mistrovství v házení do dálky a soutěž Sportex Vabank, kdy šlo o jeden jediný hod a vítěz bral celý bank. Akce byla spojená i s ukázkami rybolových technik, přednášek a soutěží pro děti. K dispozici byly i všechny novinky od firmy Sportex pro rok 2019 a občerstvení zdarma.

Celou neděli byl k dispozici i doprovodný program pro dospělé i děti, o ten se starali pozvaní hosté Milan Tychler (feeder), Pavel Sičák (feeder), Andrea Pechalová (feeder), Petr Kazatel (plavaná), Luděk Černý (sumci) a další.

Mistrovství v házení bylo jedinečnou příležitostí si ještě před pořádným začátkem sezóny vyzkoušet, jak daleko se dá házet s pruty Sportex - konkrétně Impressive Carp 12ft 3,25lb. Do hlavní části soutěže vstoupilo 13 závodníků a každý měl tři pokusy. Měření pak probíhalo pomocí nataženého pásma, takže na každém centimetru záleželo.

A jak to všechno dopadlo?

1. místo obsadil ...... s hodem do dálky 164,37 m
2. místo obsadil ...... s hodem do dálky 164,00 m
3. místo obsadil ...... s hodem do dálky 158,70 m

Vítězi gratulujeme! :-)

Dětské soutěže vyhráli Milan Stojar, Monika Nekudová a ...... Milan Stojar jako celký vítěz si odnesl krásný prut Sportex YoungStar.

Použité vybavení
prut: Sportex Impressive Carp 12ft 3,25lb
naviják: FAITH Crusader LC 14000
vlasec: Climax 0,25 mm
šokovka: ujímaný vlasec CLIMAX Haruna Surf 0,26 - 0,58 mm

Pro ty, co chtějí realizovat dlouhé hody je i toto malý návod, jakou sestavu vyskládat. Pro daleké hody jsou výborné i 13ft (390cm) pruty. Ale zde netřeba zapomínat, že na to, abyste dosáhli dlouhý hod, tento prut potřebuje, abychom ho "utáhli", potřebujeme mu dát velkou sílu. Jestliže toto dokážete, tak hody přes 150m nebudou žádný problém.

Na závěr třeba jen dodat, že během celých závodů nebyl zlomený ani jeden prut. Možná tady je odpověď proč se házelo pruty SPORTEX a ne jinou značkou.

O tom, že Sportex Casting Show Pálava 2019 byla skvělá akce, se můžete přesvědčit přímo na vlastní oči. Rybářská Televize zde totiž nemohla chybět! Příjemné sledování vám přejeme.